Raktári szám: 56503

A KEKSE 3 a sorozat befejező kötete, mellyel a tanulók a B1 szintre juthatnak el.
A tankönyv megfelel az Európa Tanács Közös Európai Referenciakeretének, a hivatalos tantervnek, az érettségi követelményeinek. Ugyanakkor támaszkodik a színvonalas magyar németoktatás bevált hagyományaira. Kiemelt figyelmet szentel a magyar anyanyelvű tanulói igényeknek, illetve a célcsoport (ezúttal a 17-18 éves nyelvtanulók) érdeklődési körének.

Koncepciójában követi az első két kötetet, amennyiben

  • kiegyensúlyozottan fejleszti mind a négy nyelvi alapkészséget;
  • a kerettörténet folytatásával életszerű kontextusba helyezi a párbeszédeket;
  • megőrzi a tankönyv, a munkafüzet és a CD szerves kapcsolatát;
  • szerkezete áttekinthető, világos;
  • ábraanyagát kreatívan, többféleképpen is fel lehet használni;
  • a „Regelbox”-ok a szabályfelfedező nyelvtantanítást segítik;
  • a diákok angol nyelvismeretére építve példákkal segíti a német nyelvi jelenségek megértését, de a hasonlóságokon túl a „csapdahelyzetekre” is rávilágít;
  • ismétlő leckéi (Rückblick) egyrészt önellenőrzésre, másrészt a már tanultak ciklikus ismétlésére szolgálnak.

A részletes nyelvtani táblázatok és magyarázatok továbbra is a munkafüzet Nyelvtani összefoglalójában találhatók.

Az előző kötetekhez képest más.

  • Leckéi hosszabbak, de változatlanul a fokozatos, kis lépésekben történő haladás a mérvadó.
  • A nyelvi szint ill. az érettségi követelményeiből adódóan megnőtt a leíró szövegek aránya. A szövegek részben az új nyelvtani jelenségek bemutatását szolgálják, másrészt országismereti tudnivalókat, érdekességeket közölnek a német nyelvi kultúrkörből. A szövegek kiválasztásában törekedtünk a német és a magyar kultúra kapcsolódási pontjainak szerepeltetésére, valamint arra, hogy érdekességük, aktualitásuk révén motiválóak legyenek.
  • Fokozottan fejleszti a tanulási stratégiákat. A középszintű érettségire való felkészülés jegyében a munkafüzeti feladatokat úgy készítettük el, hogy minden egyes leckéhez tartozik egy írásbeli feladatsor a témában, valamint minden leckében található (a feldolgozó feladatok mellett) olvasott és hallott szövegértési feladat.

A CD-re több olyan olvasmányszöveg is rákerült, melynek nem a hallásértés fejlesztése a célja, hanem alkalmat nyújt a helyes kiejtés és intonáció elsajátítására. A hallásértési szövegek transzkripciója a kiadó honlapján (www.ntk.hu) is megtalálható.

A könyv hivatalos tankönyvi jóváhagyást kapott, engedélyszáma: KHF-3346-13/2009

A KEKSE 3 után az Abitraining Mittelstufe (NT-56504) című tankönyvcsomagot javasoljuk a nyelvtudás további fejlesztéséhez.